Nauka geografii w drugiej klasie liceum

Trzeba przyznać, że geografia jest dość ciekawym przedmiotem. Uczenie się jej może zwrócić uwagę na bardzo ważne aspekty związane z życiem każdego człowieka. Studiowanie publikacji “Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” (https://www.taniaksiazka.pl/oblicza-geografii-2-podrecznik-dla-liceum-ogolnoksztalcacego-i-technikum-zakres-podstawowy-szkoly-ponadpodstawowe-krzysztof-wiedermann-p-1386257.html) pomaga w zrozumieniu niektórych zagadnień. Przedstawia je w prosty sposób.

Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe – prosta nauka różnych zagadnień

Autorami owej publikacji są panowie Rachwał T, Kroh P., Wiedermann K. oraz Uliszak R. Dołożyli oni wszelkich starań, by publikacja była jak najlepiej dostosowana do poziomu nauczania w drugiej klasie szkoły ponadpodstawowej. Efektem ich pracy jest pozycja “Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe“. Jej największym atutem jest ciekawa graficzna szata. Obrazki i schematy sprawiają, że nauka jest o wiele przyjemniejsza. Uczeń może również sprawdzić swoją wiedzę w testach podsumowujących. Publikacja uczy również tego, w jaki sposób czytać mapy związane na przykład z wydobywaniem węgla w danych rejonach. Każdy z podrozdziałów kończy się krótkim podsumowaniem, które ułatwia skonsolidowanie zapoznanego wcześniej materiału.

Książka “Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” bardzo dużo miejsca poświęca tematom społecznym. Opisuje różnego rodzaju problemy ekonomiczne i społeczne, z którymi mieszkańcy świata musieli się przez wiele lat zmagać.  Omówione w niej zostały również w bardzo ciekawy sposób wszystkie sektory w gospodarce. Publikacja również uczy tego czym są migracje (jaka jest różnica między emigracją a imigracją) oraz jaki wpływ na ludzkość miały wyprawy kolonizacyjne. Zwraca także uwagę na to, jak człowiek może wpływać na otaczający go świat roślin i zwierząt.