Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Zagadnienia w podręcznikach często przedstawiane są tak, by uczeń szybko je wyłapał. Dzięki temu proces nauki przebiega bez żadnych “turbulencji”. Tak jest w przypadku znanej wielu wcześniejszym rocznikom publikacji “Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe“.

“Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” – pozycja przeznaczona dla uczniów liceów i techników

Wydawnictwo Nowa Era od wielu lat stara się sprostać wymaganiom Ministerstwa Edukacji Narodowej. Publikuje ono coraz to nowsze wydania podręczników, kart pracy i zeszytów ćwiczeń. Wszystko po to, by uczniowie mieli z czego korzystać podczas lekcji i nauki w domu. Publikacja “Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” jest właśnie efektem tego działania. Jej autorzy (T.Rachwał, K. Wiedermann, P. Kroh i R. Uliszak) dołożyli starań, by była ona dobrze opracowana. Uczniowie mogą z pomocą nauczyciela lub samodzielnie analizować zawarte w niej treści. Dzięki niej mogą poruszać bardzo ciekawe zagadnienia, które dotyczą działalności człowieka. Ciekawym pomysłem było dołączenie wątków historycznych (szczególnie dotyczących kolonizacji oraz konfliktów zbrojnych i wojen w przeszłości). To sprawi, że uczeń szybko zrozumie to, jak dane wydarzenia wpłynęły na dzisiejszy kształt świata.

Książka “Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” może sprawić, że uczniowie szybko nauczą się zagadnień. W każdym podrozdziale wyjaśnione zostały najważniejsze definicje. Publikacja zawiera także bardzo dużo elementów graficznych. Należą do nich mapy, infografiki, schematy oraz wykresy. Wszystkie można analizować i interpretować. W podręczniku znajdują się także rożnego rodzaju pomocne zadania oraz ciekawostki.